Kim jest doradca techniczny?

Gdy rozglądałem się w poszukiwaniu pracy w Krakowie moją uwagę przykuła oferta pracy skierowana do doradców technicznych. Nigdy wcześniej nie spotkałem się z tym stanowiskiem pracy, dlatego postanowiłem niezwłocznie uzupełnić braki w swojej wiedzy i znaleźć parę informacji na temat zawodu doradcy i jego warunków pracy. Może jest to praca właśnie dla mnie?

1Po paru godzinach spędzonych na różnych stronach internetowych dowiedziałem się, że innymi nazwami zawodu doradcy technicznego są inżynier sprzedaży lub specjalista ds. wsparcia technicznego, a pokrewnymi zajęciami są handlowiec, przedstawiciel handlowy oraz specjalista ds. ofertowania. Jako osobie, która była po studiach technicznych coraz bardziej zaczął mi się podobać pomysł aplikowania na stanowisko doradcy technicznego.

Okazało się, że jako doradca techniczny, doradca techniczny Kraków, zatrudnienia mógłbym szukać w firmach produkcyjnych i handlowych z branży technicznej, wyspecjalizowanych w dostarczaniu zindywidualizowanych produktów, a także w firmach budowlanych. Co ważne, stanowisko doradcy technicznego przydatne jest zwłaszcza w branżach, w których do odbiorcy dostarczany jest produkt bardzo specyficzny, albo sprzedaż musi być poprzedzona dokładną analizą potrzeb i wymagań klienta.

Duża część wymagań na stanowisko doradcy technicznego była związana z posiadanym wykształceniem oraz znajomością branży. Umiejętności analityczne czy wiedza z zakresu obsługi klienta to elementy, które łatwo w sobie wykształcić. Nie rozmyślając za wiele wysłałem swoje CV i czekam co przyniesie los!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *