Protekcja zawodowa

W moim przypadku znalezienie pracy w zawodzie doradcy technicznego było bardzo łatwe. Nie będę ukrywał, że pracę udało mi się otrzymać po znajomości, dlatego cały proces rekrutacyjny był dla mnie czystą formalnością i bardzo przyjemnym doświadczeniem. Miło jest wiedzieć, że spotkanie, na które się idzie na pewno okaże się dla nas pozytywne w skutkach.

15W dzisiejszych czasach znalezienie zatrudnienia dzięki znajomościom jest najprostszym i najszybszym sposobem starania się o pracę, z którego każdy, kto może, korzysta. Wiem, że wiele osób, które nadal wysyłają dziesiątki CV tygodniowo oburzają się, że wiele posad, zwłaszcza tych państwowych, obsadzanych jest wujkami, ciociami, kuzynkami i znajomymi osób, które w kwestii rekrutacji mają coś do powiedzenia.

Podejrzewam jednak, że w gdyby ci, którzy najbardziej narzekają mieli możliwość podjęcia pracy doradcy technicznego dzięki czyjejś protekcji, na pewno skorzystaliby z niej bez wahania, doradca techniczny Częstochowa. Dzisiejszy rynek pracy rządzi się bardzo surowymi regułami, do których albo trzeba się dostosować albo zrezygnować z pracy i kariery zawodowej. Nie jest możliwe, by w najbliższym czasie udało się zmienić cokolwiek w sprawie załatwiania posad dzięki znajomościom, dlatego nie ma co tracić nerwów na zamartwianie się. Lepiej zacząć orientować się wśród znajomych czy nie mają dojścia do jakiejś pracy lub poszukać nowych, bardziej wpływowych przyjaciół.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *